Wybierz miasto:

Wykładowcy

dr hab. Tsirigotis Konstantinos, prof. AHE
prof. nadzw. dr hab. Tsirigotis Konstantinos

Specjalista psycholog kliniczny, psychoterapeuta, biegły sądowy.

Jego zainteresowania naukowe i praktyczne koncentrują się wokół zagadnień psychologii klinicznej, psychopatologii, psychologii resocjalizacyjnej, psychoterapii, psychologii rodzaju, psychologii miłości, psychologii pozytywnej, patogenezy i salutogenezy.

Jest autorem ponad 100 prac naukowych (w tym 9 monografii) opublikowanych w renomowanych polsko- i obcojęzycznych wydawnictwach naukowych, m.in. w wysoko punktowanych czasopismach z międzynarodowych baz naukowych Scopus i Web of Science (JCR), i wystąpień na wielu konferencjach krajowych i zagranicznych.

Jest recenzentem licznych renomowanych zagranicznych czasopism naukowych, indeksowanych w bazach WoS, JCR i Scopus (m.in. „Archives of Women’s Mental Health”, „Journal of Clinical Psychology”, „Frontiers in Psychology”, „European Addiction Research”, „Substance Abuse Treatment, Prevention, and Policy”, „International Journal of Stress Management”, „Journal of Nervous and Mental Disease”, „International Journal of Mental Health”, „Neuropsychiatry”, „Acta Neuropsychiatrica”, „Acta Revista Brasileira de Psiquiatria”, „Archives of Medical Science”, „BioMed Research International”, „Medical Science Monitor”). Wielokrotnie nagradzany za osiągnięcia naukowe.

W trakcie swojej działalności zawodowej i naukowej współpracował lub kierował kilkoma zespołowymi projektami badawczymi, których wyniki zostały opublikowane (International Classification of Functioning, Disability and Health Core Set for schizophrenia, ICF Research Branch, Research Group on Measurement Invariance and Analysis of Change; substancje psychoaktywne, lek przeciwpsychotyczny, zachowania pro- i antyzdrowotne i in.).
Jest członkiem wielu towarzystw naukowych, krajowych i zagranicznych.

 

dr Joanna Paul-Kańska
 dr Joanna Paul-Kańska

 

Psycholog, absolwentka Uniwersytetu Łódzkiego, doktor nauk społecznych, trener biznesu.

Planuje i powadzi warsztaty i szkolenia, uczestniczy w projektach międzynarodowych, w Uczelni prowadzi m.in. zajęcia z psychologii społecznej, jakości życia, procesów poznawczych. Założycielka Koła Naukowego „Moja Psychologia”. Obszary zainteresowań naukowych – przede wszystkim psychologia społeczna i rozwój osobisty.

Ceni ludzkie pasje, zaangażowanie i prawdę, bo jak pisał Carl G. Jung „Jesteś tym co robisz, nie tym co mówisz, że robisz

dr Agnieszka Leska-Dorenda

Doświadczenie zawodowe:

  • Akademia Humanistyczno-Ekonomiczna w Łodzi – adiunkt na kierunkach psychologia i pedagogika
  • Szkoła Podstawowa Specjalna nr 146 w Łodzi, Klinika Psychiatrii Młodzieżowej CSK UM
  • Szkoła Podstawowa nr 202 w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 2 w Łodzi – psycholog; wicedyrektor, nauczyciel dyplomowany
  • Centrum Terapii i Rozwoju RATIO – terapia indywidualna dzieci, młodzieży i rodzin; prowadzenie szkoleń dla rodziców i innych specjalistów w obszarach: Psychologia i Logope-dia

Spotkamy się na zajęciach: psychologia rozwoju/psychologiczne podstawy rozwoju i edukacji.

Zainteresowania: wypalenie uczniowskie, stres w środowisku szkolnym i zawodowym, dysleksja rozwojowa, zaburzenia rozwoju komunikacji

dr Anna Michalak
dr Anna Michalak

Ukończyłam psychologię na Uniwersytecie Warszawskim oraz finanse i bankowość w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie. Jestem również doktorem nauk humanistycznych w zakresie literaturoznawstwa.
Odbyłam liczne szkolenia, staże i praktyki w obszarze psychologii klinicznej i psychoterapii. Pracowałam także jako psycholog w Środowiskowym Domu Samopomocy. Posiadam również wieloletnie doświadczenie w pracy nauczyciela akademickiego. Artykuły naukowe publikowałam przede wszystkim w czasopismach o profilu kulturoznawczym: „Wakat-Notoria”, „Widok. Teorie i praktyki kultury wizualnej”, „Kultura współczesna”, „Environmental Hazards” oraz „Space and Culture”.

dr Dominik Lubiński
dr Dominik Lubiński

Psycholog, specjalność: kliniczna i osobowości, neuropsychologia. Psychotraumatolog, terapeuta rodzin. Absolwent  Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie, Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej w Katowicach, Wyższej Szkoły Biznesu w Nowym Sączu i Collegium Humanum w Warszawie. Obecnie w trakcie 4-letniej Szkoły Psychoterapii w nurcie poznawczo-behawioralnym.

dr Edyta Łoboda-Świątczak

Opis w przygotowaniu

dr Iwona Kocemba
dr Iwona Kocemba

Psycholog praktyk. Ukończyła studia podyplomowe na kierunku Logopedia ogólna oraz Pedagogika ogólna z przygotowaniem do zawodu nauczyciela. Specjalizuję się w psychologii klinicznej i psychologii dziecka.
Zainteresowania zawodowe i naukowe koncentruje wokół niepełnosprawności intelektualnej, przemocy domowej i szeroko rozumianej rodziny. 
Na co dzień zajmuję się diagnozą potrzeb i terapią funkcji poznawczych, radzenia sobie z emocjami osób z niepełnosprawnością intelektualną, oraz pomocą psychologiczną dla ich rodzin. Swoje umiejętności psychologiczne wykorzystuj w pracy w Domu Dziennego Pobytu dla Osób Niepełnosprawnych, pracując z podopiecznymi jak i ich rodzinami. Pełniła również funkcję Rzecznika Osób Niepełnosprawnych.

dr Iwona Mikołajczyk
dr Iwona Mikołajczyk

Ukończyła studia psychologiczne na Uniwersytecie Łódzkim. W zawodzie psychologa pracuje od 2001 roku. W 2008 roku obroniła pracę doktorską na Uniwersytecie Medycznym w Łodzi, tytuł pracy: Narkomania jako forma zachowań autodestrukcyjnych- analiza psychologiczna. W 2013 roku uzyskała tytuł specjalisty psychologa klinicznego, a w 2018 roku tytuł psychoonkologa. Przeszła 4-letnie Szkolenie Psychoterapeutyczne w Polskim Instytucie Ericksonowskim. Z działalnością dydaktyczną w Akademii związana od 3 lat.

Posiada wieloletnie doświadczenie kliniczne: diagnostyczne i terapeutyczne w pracy z osobami z zaburzeniami psychicznymi, somatycznymi oraz uzależnionymi od różnych substancji psychoaktywnych. Od ukończenia stadiów pracowała w Specjalistyczno Psychiatrycznym Szpitalu im. J. Babińskiego w Łodzi, w oddziale psychiatrycznym oraz psychoterapeutycznym, a obecnie od 8 lat  związana z Wojewódzkim Wielospecjalistycznym Centrum Onkologii i Traumatologii w Łodzi, gdzie pomaga pacjentom w różnych stadiach choroby nowotworowej.
Koordynuje prace Centrum Specjalizacyjnego dla Psychologów Klinicznych przy WWCO-iT im. M. Kopernika w Łodzi. Autorka kilku prac naukowych. Ukończyła wiele kursów uprawniających do realizacji programów profilaktyki, uczestniczyła i uczestniczy w konferencjach, warsztatach z zakresu psychoterapii, psychopatologii, stale udoskonalając swój warsztat pracy.
Lubi pracę terapeutyczną w obszarze zaburzeń lękowych, zaburzeń depresyjnych i zaburzeń osobowości.
Prowadzi własną praktykę psychoterapeutyczną – swoją pracę poddaje superwizji.
Prywatnie mężatka, mama nastolatki, opiekunka niesfornego psa o imieniu Pluto.
W wolnych chwilach pasjonatka powieści kryminalnych, płyt winylowych, jazdy konnej.

dr Klaudia Tabała
dr Klaudia Tabała

Psycholog, trener umiejętności psychospołecznych, doktor nauk medycznych. Jestem absolwentką Instytutu Psychologii Uniwersytetu Łódzkiego. Doktorat obroniłam na Wydziale Wojskowo-Lekarskim Uniwersytetu Medycznego w Łodzi, gdzie pracowałam ponad 10 lat. Ponieważ lubię uczyć, praca na stanowisku dydaktyczno-naukowym była dla mnie nie tylko rozwojowa, ale i sprawiała mi dużo satysfakcji.

Zaraz po studiach pracowałam w oddziałach pulmonologicznych szpitala w Łagiewnikach. W czasie pracy w szpitalu zainteresowałam się tematami komunikacji medycznej oraz psychoonkologii. Jako psycholog pracowałam również w Centrum Profilaktyki i Terapii Uzależnień przy Polskim Towarzystwie Zapobiegania Narkomanii w Łodzi oraz wykorzystując umiejętności zdobyte w szkole psychoterapii IPP w Warszawie - jako psychoterapeuta w MAG-MED w Łodzi oraz w prywatnym gabinecie.

Zawodowo interesują mnie zagadnienia z zakresu psychologii snu, zdrowego żywienia, relacji, komunikacji, w tym komunikacji w kontekście klinicznym (np. przekazywania złych wiadomości).

W wolnym czasie uczę się aromaterapii i fitoterapii, w związku z czym moja apteczka jest wypełniona buteleczkami z olejkami eterycznymi i suszonymi roślinami, a wiosenny talerz listkami znalezionymi na spacerze. Na tyle, na ile to możliwe staram się prowadzić życie odpowiedzialne dla Ziemi (bliska jest mi idea zero waste i permakultura). Lubię podróżować po świecie, ale najbardziej ukochałam Beskid Niski.

dr Konrad Knop
dr Konrad Knop

Psychoterapeuta, psycholog kliniczny. Zainteresowany łączeniem wiedzy teoretycznej (zwłaszcza dotyczącej psychologii klinicznej, psychopatologii i psychoterapii) z praktyką. Ukończył całościowe szkolenie psychoterapeutyczne oraz szkolenie z zakresu terapii rodzin – oba organizowane przez Zakład Terapii Rodzin Katedry Psychiatrii Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. W ramach swojej pracy doktorskiej zajmował się psychologicznymi aspektami otyłości. Doświadczenie w pracy klinicznej zdobywał min. pracując przez wiele lat w Klinice Psychiatrii Młodzieżowej Centralnego Szpitala Klinicznego w Łodzi. Pracuje psychoterapeutycznie z pacjentami - prowadzi psychoterapię indywidualną osób dorosłych, konsultacje młodzieży, a także terapię par i rodzin. W pracy terapeutycznej wykorzystuje różne nurty myślenia psychoterapeutycznego, głównie psychodynamiczny i systemowy. Pracuje przy regularnej superwizji.

 

dr Magdalena Byczkowska
dr Magdalena Byczkowska

Doktor nauk społecznych z zakresu zarządzania i jakości, absolwentka Akademii Humanistyczno-Ekonomicznej, Uniwersytetu Humanistyczno-Przyrodniczego, Społecznej Akademii Nauk oraz Politechniki Łódzkiej.
Wykładowczyni akademicka z blisko dwudziestoletnim stażem. Doświadczenie zawodowe zdobywała jako dyrektorka przedszkola dwujęzycznego, szkoły policealnej i liceum dla dorosłych, starsza specjalistka w Wydziale Prezydialnym Komendy Miejskiej Policji w Łodzi. Dyrektorka oraz właścicielka Liceum Sportowo-Mundurowego, oraz prezeska zarządu Centrum Fundacji Oświatowiec. Swoje umiejętności pogłębiała na licznych kursach zawodowych i szkołach podyplomowych.

Książki naukowe:
M. Byczkowska, M Grębosz- Krawczyk, Zarządzanie wizerunkiem szkół średnich, Monografie Politechniki Łódzkiej, Łódź 2023

Artykuły naukowe:
1.Problem mobbingu w organizacjach w Polsce, Przedsiębiorczość i Zarządzanie , Debiuty doktorantów, Tom IX, zeszyt 4, Łódź 2008
2.Dyskryminacja a bezrobocie kobiet na polskim rynku pracy, Przedsiębiorczość i Zarządzanie , Debiuty doktorantów, Tom IX, zeszyt 4, Łódź 2008
3.Zarządzanie różnorodnością ( Diversity management) , Przedsiębiorczość i Zarządzanie , Debiuty doktorantów, Tom XI, zeszyt 11, Łódź 2010
4.Kobiety i stereotypy oraz różne style zarządzania zasobami ludzkimi( Women and stereotypes- different styles of HR management), Przedsiębiorczość i Zarządzanie , Zarządzanie międzykulturowe w teorii i praktyce, Tom XI, zeszyt 3, Łódź 2010
5.Aspekt prawny dyskryminacji kobiet w organizacjach w Polsce, Biuletyn Koła Naukowego Prawa Pracy, Katedra Prawa Pracy Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Łódzkiego, Łódź 2012
6. Problem wykluczenia kobiet w organizacjach,  Biuletyn Koła Naukowego Prawa Pracy, Katedra Prawa Pracy Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Łódzkiego, Łódź 2012
 
Konferencje:
Zarządzanie międzykulturowe, Łódź 2008, 2010, wystąpienie
II Konferencja Naukowa Bezpieczeństwo Narodowe, Warszawa 2008
Sytuacje trudne- przetrwanie emocjonalne, Łódź 2012
Konferencja ( nie) równi w pracy, dyskryminacja w zatrudnieniu, Łódź 2012

 

 

dr n. med. Izabella Michałowska-Wieczorek
dr Izabella Michałowska- Wieczorek

Psycholog - adiunkt w Katedrze Psychologii AHE – doktor nauk medycznych. Absolwentka Uniwersytetu Łódzkiego – Instytut Psychologii, pracę doktorską obroniła na Wydziale Wojskowo-Lekarskim Uniwersytetu Medycznego w Łodzi. Doświadczenie zawodowe zdobywała m.in. w Ośrodku Interwencji Kryzysowej, Poradni Psychologicznej, Szpitalu w Głownie. Przez wiele lat związana również z Instytutem Centrum  Zdrowia Matki Polki (ZDO).

Autorka publikacji z zakresu Psychoonkologii i pomocy rodzinom osób dotkniętych chorobą. Członek Polskiego Towarzystwa Psychologicznego i Polskiego Towarzystwa Psychoonkologicznego. Uczestniczka kilkunastu konferencji naukowych z zakresu psychoonkologii, neuropsychologii i zdrowia. 

Ukończyła również studia podyplomowe – pedagogiczne i Terapię rodzin w Polskim Instytucie Eriksonowskim. Wieloletni wykładowca akademicki – prowadzi zajęcia z psychologii klinicznej, psychologii zdrowia, interwencji kryzysowej, psychologii rozwojowej, psychologii wychowawczej, komunikacji interpersonalnej, psychologicznych aspektów chorób  i psychologicznych aspekty zabiegów medycyny estetycznej.

dr Piotr Dzieduszyński
mgr Aleksandra Malec-Nowogórska
mgr Aleksandra Malec-Nowogórska

Psycholog, psychoonkolog, diagnosta dzieci i młodzieży.

Jestem absolwentką Wydziału Psychologii Wyższej Szkoły Finansów i Zarządzania w Warszawie, a także Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego. Od 10 lat jestem związana z Hospicjum Kutnowskim.  Pracuję przy stacjonarnej i domowej opiece nad pacjentami w terminalnej fazie choroby nowotworowej, a także z ich rodzinami i bliskimi. Wybierając zawód psychologa czyniłam to z wielką pasją i zaanagażowaniem. Zaraz po studiach pracowałam w szkołach, ośrodku interwencji kryzysowej oraz centrach pomocy dziecku i rodzinie. Szlifowałam swój warsztat diagnostyczny w ośrodku rehabilitacji dzieci z zaburzeniami wieku rozwojowego i poradniach dla osób z autyzmem dziecięcym. Ponadto w ramach praktyki psychologicznej w Medic Park w Płocku prowadzę oddziaływania terapeutyczne w nurcie Gestalt, a także opiniuję w charakterze biegłego w Sądzie Okręgowym w Płocku w zakresie psychologii klinicznej i psychoonkologii.
Moje zainteresowania zawodowe to psychoonkologia i duchowość w medycynie, a także wysoka wrażliwość i zaburzenia sensoryczne u dzieci, młodzieży i dorosłych.
W wolnym czasie medytuję, praktykuję jogę i tańczę. Uwielbiam wiosnę i polskie morze.

 

mgr Aleksandra Sobczyk-Kubiak
Aleksandara Sobczyk-Kubiak

Wykształcenie:
psycholog, pedagog,coach

Doświadczenie zawodowe:
psychoterapeutka, coach, wykładowca i trener rozwoju osobistego. Zainteresowania zawodowe obejmują traumę i procesy w ciele jakie zachodzą w trakcie zdrowienia.

Spotkamy się na zajęciach z:
psychologii rodziny, psychologii rozwoju i wychowania.

Zainteresowania:
zainteresowania prywatne to rękodzieło, podróże i duchowość.

mgr Anna Wróblewska

Opis w przygotowaniu

mgr Artur Kolańczyk
Artur Kolańczyk

 

Absolwent psychologii o specjalności psychologia rodziny, rozwoju i edukacji na Uniwersytecie Łódzkim. Od ukończenia studiów stale podnosi kwalifikacje i zdobywa nowe umiejętności. Ukończył studia podyplomowe z psychologii transportu na Uniwersytecie Warszawskim; studium in-terwencji kryzysowej i studium psychologii sądowej w Dolnośląskim Centrum Psychoterapii oraz liczne szkolenia w Centrum Terapii Poznawczo-Behawioralnej, Centrum Terapii Krótkoterminowej oraz Polskim Instytucie Ericksonowskim.
Doświadczenie zdobywał podczas wieloletniej pracy w Centrum Służby Rodzinie w Łodzi; Wojskowej Pracowni Psychologicznej; Wojskowym Centrum Kształcenia Medycznego; Dyspozytorni Medycznej; Niepublicznym Zakładzie Opieki Paliatywnej przy Stowarzyszeniu Hospicjum im. Jana Pawła II w Zgierzu; Stowarzyszeniu Młodzieży i Osób z Problemami Psychicznymi, ich Rodzin i Przyjaciół „Pomost".

W kontakcie indywidualnym oraz grupowym wykorzystuje Terapię Krótkoterminową Skoncentrowaną na Rozwiązaniu. Posiada doświadczenie w zakresie: terapii indywidualnej, par i małżeństw;  prowadzenia terapeutycznych grup wsparcia; wsparcia i poradnictwa psychologicznego dla ofiar przemocy i osób współuzależnionych; wsparcia osób chorych onkologicznie; opieki psychologicznej dla rodzin w żałobie po stracie bliskiej osoby; badań psychologicznych selekcyjno–kwalifikacyjnych kandydatów do czynnej i zawodowej służby wojskowej.

mgr Ewa Puzia-Sawicka

Opis w przygotowaniu

mgr Katarzyna Żuk

Opis w przygotowaniu

mgr Kinga Gałązka

Opis w przygotowaniu

mgr Konrad Schroeder
mgr Konrad Schroeder

Przedsiębiorca, innowator, manager, konsultant HR, psycholog społeczny, coach, trener, facylitator i moderator, wykładowca akademicki.

Motto. "Im lepiej rozumiesz siebie, tym jesteś skuteczniejszy we wszystkim czego się podejmujesz." Jak dotarłem tutaj? To gdzie jestem teraz jest wynikiem moich świadomych decyzji i wyborów. Przez kolejne lata utwierdzałem się w przekonaniu, że kluczowe jest podążanie za tym co sprawia nam radość i przynosi satysfakcję, zamiast realizować plany i oczekiwania innych. Od lat działam w branży rozwojowej. Prowadzę firmy, które zajmują się wsparciem naszych Klientów. Tak w obszarze HR jak i podnoszenia osobistej efektywności w pracy zdalnej i hybrydowej. Do współpracy zapraszam tych, którzy podzielają moje wartości, aby mogła się na nich opierać. Dzięki temu, unikając konfliktów, powstają wysokiej jakości rozwiązania skoncentrowane na etyce i efektywności.

mgr Magdalena Prasoł

Opis w przygotowaniu

mgr Martyna Krogulec

Opis w przygotowaniu

mgr Milena Małgorzata Bąk
mgr Milena Małgorzata Bąk

Psycholog, seksuolog, psycholog transportu.

Absolwentka seksuologii na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym oraz psychologii na Uniwersytecie Łódzkim. Ukończyła również studia podyplomowe z psychologii transportu na Uniwersytecie Warszawskim. Jest psychologiem uprawnionym do badań psychologicznych w zakresie medycyny pracy na podstawie art. 124 a ust. 10 ustawy z dnia 20 czerwca 1997r. Regularnie uczestniczy w konferencjach naukowych, natomiast jako klinicysta konsultuje pacjentów w placówkach medycznych. Doświadczenie w zakresie seksuologii zdobywała m.in. w Szpitalu Nowowiejskim- Poradni Seksuologicznej i Patologii Współżycia w Warszawie. W obrębie jej zainteresowań naukowych znajduje się również seksuologia sądowa, zwłaszcza przestępczość na tle seksualnym i zaburzenia preferencji seksualnych. Na uczelni prowadzi wykłady oraz ćwiczenia: „Seksualność w życiu człowieka” oraz „Biologiczne mechanizmy zachowania”.

mgr Monika Kamieńska
mgr Monika Kamieńska

mgr filologii polskiej, zarządzania. Dyrektor Kreatywna w Innowacyjnym Ośrodku Turystyki Edukacyjnej i Biznesowej  „Energosfera". Kierownik w Miejskiej Strefie Kultury w Łodzi, była Dyrektor Bałuckiego Ośrodka Kultury w Łodzi, Dyrektor Akademickiego Ośrodka Inicjatyw Artystycznych, Pałacu Młodzieży im. J.Tuwima, Dyrektor Generalny Bestom Dentonet Sp.
z o.o., wiceprezes Stowarzyszenia Edukacyjno Kulturalnego Venae Artis, Prezes Fundacji Madame Chromatique, ekspert MEN , trener, metodyk.

Obecnie wykładowca AHE w Łodzi, wokalistka Łódzkiego Teatru Piosenki. Ukończyła studia podyplomowe w zakresie zarządzania zasobami ludzkimi, zarządzania projektami (PRINCE 2). Aktywnie działa na rzecz kultury i edukacji a także na rzecz dzieci, młodzieży i osób starszych. Często bierze udział w akcjach charytatywnych i kampaniach społecznych. Organizatorka Festiwalu Łódź Miastem Kobiet, konkursu Łódź Miastem Talentów. Nagrodzona za pracę zawodową medalem: Zasłużony dla Kultury Polskiej oraz medalem KEN, Nagrodą Prezydenta Miasta Łodzi. Otrzymała wyróżnienie w konkursie Akcja Akacja, zajęła II miejsce w ogólnopolskim konkursie Kobieta Spełniona, została wyróżniona w ogólnopolskim konkursie na osobowość roku Silva Virium. Za pracę na rzecz dzieci i młodzieży uhonorowana wyjątkowym, przyznawanym przez Kapitułę Dziecięcą Medalem Serce Dziecku.

Autorka publikacji branżowych, felietonów, współautorka książek: M do 2 oraz Srebrne tabu i  Jak nie teraz to kiedy.

Przeprowadziła ponad 1000 godzin szkoleń, wykładów otwartych, prelekcji i warsztatów (w tym wiele autorskich).

Szkoliła wyższe kadry menadżerskie oraz pracowników niższego szczebla różnych branż. Specjalizuje się w tematyce związanej z umiejętnościami miękkimi, komunikacji, motywacji, radzeniem sobie w sytuacjach trudnych, badaniem własnego potencjału, zarządzania zespołem, budowania marki, zarządzaniem talentem i wiekiem w całym kraju. Od kilku lat specjalizuje się w edukacji kulturalnej, edukacji seniorów i działaniach międzypokoleniowych.

W 2021 r. otrzymała Srebrny Medal Za Długoletnią Służbę przyznany postanowieniem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, na wniosek Ministra Edukacji i Nauki za wzorowe, wyjątkowo sumienne wykonywanie obowiązków wynikających z pracy zawodowej w służbie Państwa oraz Nagrodę Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w dziedzinie upowszechniania kultury.

mgr Monika Pokrzywnicka
mgr Monika Pokrzywnicka

Absolwentka psychologiii oraz socjologii  na Uniwersytecie Łódzkim. Ukończyła również Podyplomowe Studium Wspierania Relacji Międzyludzkich - Life Coaching na Uniwersytecie Łódzkim oraz Szkołę Trenerów Biznesu Akademii SET. Posiada uprawnienia do mediacji w sprawach cywilnych i karnych. Jest licencjonowanym konsultantem Odporności Psychicznej (Mental Toughness MTQ48 i MTQPlus).

Wspiera innych w poszukiwaniu rozwiązań wykorzystując krótkoterminową terapię skoncentrowaną na rozwiązaniach. Towarzyszy w zmianach w obszarach life i business coachingu. Na salach szkoleniowych porusza tematy związane z rozwojem kompetencji miękkich.

Pasjonuje ją wiedza z zakresu psychologii pozytywnej i możliwości wykorzystania jej zarówno w życiu osobistym, jak i zawodowym. Kiedy działa z ludźmi – czuje flow.

mgr Paulina Gocała
mgr Paulina Gocała

Ekspert z doświadczeniem w tworzeniu i zarządzaniu polityką rozwojową organizacji. Członek Polskiego Towarzystwa Psychologicznego, specjalista ds. rozwoju,  Coach ICF na poziomie ACC. Specjalizuje się w szeroko rozumianych treningach i warsztatach menedżerskich (praca zespołowa, przywództwo i umiejętności motywacji, zarządzanie zmianą, zarządzanie efektywnością osobistą, komunikacja, negocjacje).
Jej pasją jest towarzyszenie w rozwoju tym, którzy chcą się rozwijać w obszarach przywództwa (indywidualnego i zespołowego) oraz chcą stać się ekspertem w komunikowaniu się, motywowaniu, byciu asertywnym i rozwinąć umiejętności trenerskie. Jest przekonana, że podstawa pracy trenera i coacha to uważne słuchanie ludzi, dzielenie się własną wiedzą o życiu i prowadzenie ich w takim kierunku, aby poczuli własną siłę sprawczą. Lubi ciężko pracować, aby osiągnąć cel. Ma wrodzoną niechęć do niepowodzeń i porażek. Przepada za ryzykiem („im trudniej, tym lepiej"). Zawsze poszukuje nowych rozwiązań dla starych problemów. Stara się działać dla dobra, rozwoju i korzyści innych. Wywieranie wpływu przez wymianę myśli jest dla niej podstawowym środkiem realizacji tych celów.
Rozmiłowana w sportach czynnie uprawia biegi długodystansowe, triathlon na dystansie IM, spinning, pływanie.

Powiększ tekst

Zmniejsz tekst

Wysoki kontrast

Odwrócony kontrast

Resetuj