Wybierz miasto:

Psychologia - studia II stopnia

Studia uzupełniające (drugiego stopnia) na kierunku psychologia trwają dwa lata i są adresowane wyłącznie do absolwentów psychologii pierwszego stopnia, którzy chcą kontynuować naukę, aby uzyskać pełne uprawnienia zawodowe.

Koncepcja kształcenia jest skoncentrowana na rozwijaniu u studentów kreatywności, samoświadomości, podmiotowości, samorealizacji w połączeniu z nowoczesną wiedzą z psychologii. Dzięki połączeniu modelu uczenia tradycyjnego i kreatywnego studenci odkrywają i rozwijają istotne i niezbędne zasoby z obszaru:

  • rozumienia siebie, wzmacniania poczucia własnego sprawstwa;
  • pomocy i wsparcia drugiego człowieka – rozwoju jego jednostkowego potencjału osobowościowego.

Ponieważ jest to kierunek o profilu praktycznym, w programie studiów ograniczyliśmy do minimum liczbę wykładów na rzecz ćwiczeń, treningów, warsztatów i projektów realizowanych pod okiem doświadczonych specjalistów. Taki rozkład zajęć ma wpływ na nabywanie przez studenta nie tylko teoretycznej wiedzy, ale również na zdobywanie umiejętności i kompetencji do praktycznej pracy z drugim człowiekiem w rozwijaniu jego potencjału do samorozwoju i twórczego myślenia.

Dzięki zróżnicowanym formom zajęć absolwent nabywa kompetencje społeczne i interpersonalne, umie formułować i realizować projekty, twórczo rozwiązywać problemy, zyskuje gotowość do podejmowania wyzwań, potrafi myśleć i pracować nieszablonowo. Potrafi też odpowiednio przygotować i organizować własne przedsięwzięcia oraz odnaleźć się w dynamicznie zmieniającym rynku pracy.

Kierunek psychologia w AHE w Łodzi wyróżnia się zdecydowanie tym, że wszyscy prowadzący zajęcia są nie tylko specjalistami w danym obszarze, ale przede wszystkim przekazują swoje doświadczenie i wiedzę zdobyte podczas praktyki psychologicznej.

Reagując na potrzeby rynku i zmieniającej się rzeczywistości, na bieżąco wprowadzamy zmiany w programie studiów, modyfikujemy zakres kształcenia w konkretnych przedmiotach, proponujemy aktualnie najbardziej atrakcyjne specjalności.

Innowacyjna jest współpraca z partnerami technologicznymi, którzy przynoszą swoje dobre praktyki do Uczelni, udostępniają studentom swoją infrastrukturę, a przede wszystkim dzielą się kompetencjami w obszarze pracy psychologa XXI wieku.

Student psychologii na studiach drugiego stopnia zdobędzie gruntowną wiedzę z szeroko rozumianej psychologii, w tym psychologii rozwojowej, klinicznej, społecznej, stosowanej, ze szczególnym uwzględnieniem wybranej przez siebie specjalności. W oparciu o informacje dotyczące potrzeb rynku pracy, proponujemy dwie specjalności:

  • psychologia kliniczna;
  • psychologia biznesu i doradztwa zawodowego.

 

II stopnia
Psychologia kliniczna (stacjonarne, niestacjonarne, niestacjonarne wspomagane e-learningiem)
Psychologia w biznesie i doradztwo zawodowe (stacjonarne, niestacjonarne, niestacjonarne wspomagane e-learningiem)

Powiększ tekst

Zmniejsz tekst

Wysoki kontrast

Odwrócony kontrast

Resetuj