Wybierz miasto:

dr Beata Muraszko

Dziekan kierunku Taniec
dr Beata Muraszko

Uhonorowana Brązowym Medalem „Zasłużony Kulturze Gloria Artis" nadanym przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Doktor sztuk muzycznych w dyscyplinie artystycznej rytmika i taniec (specjalność: choreografia muzyki). Absolwentka Liceum Muzycznego im. Mieczysława Karłowicza w Poznaniu (Wydział Rytmiki) oraz Akademii Muzycznej im. Ignacego Jana Paderewskiego w Poznaniu (Katedra Rytmiki i Improwizacji Fortepianowej). W zakresie tańca dokształcała się również w Instytucie Jaques-Dalcroze'a w Genewie i w Internationale Gesellschaft Rosalia Chladek w Strasbourgu oraz na licznych prestiżowych warsztatach i  kursach w Polsce.

Dziekan kierunku taniec Akademii Humanistyczno-Ekonomicznej w Łodzi. Adiunkt na Wydziale Artystycznym, kierunek taniec. Prowadzone przedmioty: rytmika, multimedia w edukacji tancerza, choreoterapia i rytmikoterapia, muzykoterapia, emisja głosu w pracy pedagoga, seminarium pracy dyplomowej, projekt choreograficzny, estetyka i kreatywność ruchu, analiza utworów muzycznych na potrzeby spektakli tanecznych. W uczelni tej prowadzi również wykłady i warsztaty na kierunkach: pedagogika, psychologia i dziennikarstwo oraz na Uniwersytecie Trzeciego Wieku. Od 2016 r. wykładowca Polskiego Uniwersytetu Wirtualnego.
Jako wykładowca akademicki, w latach 1992-2012, pracowała także na stanowisku adiunkta w Akademii Muzycznej im. Ignacego Jana Paderewskiego w Poznaniu (Katedra Rytmiki i Improwizacji Fortepianowej na Wydziale Dyrygentury, Kompozycji, Teorii Muzyki i Rytmiki, oraz Wydział Wokalno-Aktorski). Wykładane przedmioty: rytmika, choreografia muzyki, metodyka rytmiki, seminarium, taniec historyczny. Wykładała także w Wyższej Szkole Umiejętności Społecznych w Poznaniu (kierunek taniec) i Wyższej Szkole Umiejętności w Kielcach kierunek taniec.

Lata 1991-2014: twórczyni ponad sześćdziesięciu choreografii muzyki prezentowanych na koncertach w Polsce, a także w Szwajcarii, Belgii, Francji, Niemczech, Łotwie, Rosji. Autorka licznych referatów wygłoszonych na międzynarodowych i ogólnopolskich konferencjach w dyscyplinie artystycznej rytmika i taniec z zakresu zastosowania metody Emila Jaques-Dalcroze'a w kształceniu muzyków, tancerzy, wokalistów oraz aktorów. Autorka dziewięciu publikacji oscylujących głównie wokół zagadnień dotyczących ewolucji kreatywności ruchowej z zastosowaniem najnowocześniejszych technologii komputerowych do muzyki XXI wieku. Akademia Humanistyczno-Ekonomiczna w Łodzi wydała płytę z koncepcją wizualizacji muzyki komputerowej, która jest uwieńczeniem kilkuletnich eksperymentów ruchowych dr Beaty Muraszko przeprowadzonych ze studentami oraz alternatywną propozycją zastosowania multimediów w choreografii muzyki.

Od 1988 roku - nauczyciel rytmiki i tańca w poznańskich placówkach oświatowych. Przeprowadziła szereg wykładów i warsztatów metodycznych w zakresie rytmiki i tańca. W roku 2012, Wydawnictwo Akademii Muzycznej im. I. J. Paderewskiego w Poznaniu wydało publikację nutową i płytę jej autorstwa do dziecięcej interpretacji ruchowej pod nazwą; Muzyka w przestrzeni. Współpracowała w charakterze eksperta z Ogólnopolskim Centrum Doskonalenia Nauczycieli szkoląc i konsultując nauczycieli szkół i przedszkoli na terenie Polski. Obecnie organizuje oraz prowadzi szkolenia i warsztaty na terenie kraju zapraszana głównie jako ekspert w zakresie rytmiki, tańca, terapii muzyką i ruchem. Wiodący profil zainteresowań, badań oraz dydaktyki oscyluje w obszarach interakcji muzyki i tańca z inteligencją i osobowością dzieci i młodzieży.

Wyróżnienia akademickie:
Dyplom Rektora Akademii Humanistyczno-Ekonomicznej w Łodzi, dr hab. n. med. prof. AHE Waldemara Wierzby za podnoszenie kultury jakości kształcenia, eminentne zdolności organizacyjne oraz ponadstandardowe efekty w pracy dydaktycznej, rok 2020.
Dyplom Rektora Akademii Muzycznej im. I. J. Paderewskiego w Poznaniu, prof. Stanisława Pokorskiego za kreatywność w realizacji choreografii muzyki, rok 2003.
Liczne Dyplomy-Podziękowania Przewodniczącego Kolegium Rektorów Miasta Poznania, prof. dr hab. Bronisława Marciniaka za prowadzenie wykładów i warsztatów popularyzujących sztuki muzyczne: rytmikę i taniec podczas Poznańskiego Festiwalu Nauki i Sztuki w latach 2003-2012.


mgr Gintautas Potockas

Prodziekan kierunku Taniec
mgr Gintautas Potockas

Pierwszy solista baletu Teatru Wielkiego w Łodzi. Prodziekan i wykładowca kierunku taniec. Ambasador naszego kierunku od 2021 roku.

Kariera zawodowa:
Litewski Teatr Narodowy Opery i Baletu, Teatr Roma w Warszawie, Teatr Wielki w Łodzi.

Współpraca:
Ballet Classic de Paris, Opera Śląska w Bytomiu, Opera Bałtycka, Opera Krakowska, Teatr Muzyczny w Łodzi.

Nagrody:

  • Nagroda Marszałka Województwa Łódzkiego za wyjątkowe osiągnięcia artystyczne.
  • Brązowy Medal "Zasłużony Kulturze Gloria Artis" nadany przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Norodowego.
  • Nadzwyczajna Złota Maska w uznaniu prezentowanego niezmiennie od wielu sezonów baletowego kunsztu w partiach solowych i duetach, którego kolejnym potwierdzeniem był spektakl "Cisza" na scenie Teatru Wielkiego w Łodzi.

Powiększ tekst

Zmniejsz tekst

Wysoki kontrast

Odwrócony kontrast

Resetuj