Wybierz miasto:
adw. dr Mariusz Olężałek
Mariusz Olężałek

Opis dziekana kierunku na stronie >> adw. dr Mariusz Olężałek

dr Artur Niedźwiecki

Opis w zakładce Dziekan kierunku

dr Beata Groblewska-Bogusz
dr Beata Groblewska-Bogusz

Absolwentka Wydziału Ekonomiczno-Socjologicznego Uniwersytetu Łódzkiego, w 2003 roku obroniła pracę doktorską nt. Efektywność wewnętrznego nadzoru w spółkach kapitałowych i uzyskała tytuł doktora nauk ekonomicznych w zakresie ekonomii.



Początkowo pracowała jako konsultant w Fundacji Demokracji Przemysłowej oraz prowadziła własną firmę szkoleniową. Od 2004 roku rozpoczęła pracę w Wyższej Szkole Kupieckiej z siedzibą w Łodzi jako adiunkt i koordynator programu BETC, później jako dziekan Wydziału Zarządzania i Administracji. Z Akademią Humanistyczno-Ekonomiczną w Łodzi jest związana od roku 2007 r.



Dziekan kierunku zarządzanie AHE w Łodzi.



Wykładowca przedmiotów z zakresu ekonomii i nauk o zarządzaniu.  Prowadzi również  warsztaty dla praktyków m.in. z zarządzania strategicznego, zarządzania zmianą organizacyjną, zarządzania czasem oraz technik heurystycznych.



Zainteresowania naukowe nadzór właścicielski, zarządzanie strategiczne, zarządzanie procesem zmian.



Prowadzone przedmioty:

  • mikroekonomia,
  • makroekonomia,
  • polityka społeczna i gospodarcza,
  • audyt ekonomiczny
dr Bogdan Ekstowicz
Bogdan Ekstowicz

Absolwent Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego; magisterium z zakresu zarządzania finansami uzyskał w 1998 roku, a dyplom ukończenia studiów doktoranckich na tymże Wydziale otrzymał w 2002 roku. Absolwent Studiów Polityki Zagranicznej na Akademii Dyplomatycznej Polskiego Instytutu Spraw Międzynarodowych (2009). Ukończył w 2003 roku studia podyplomowe z zakresu zarządzania projektami Unii Europejskiej w Instytucie Biznesu w Kaliszu oraz w Bielskiej Wyższej Szkole Biznesu i Informatyki im. J. Tyszkiewicza.

Ekspert polityki strategicznej, strukturalnej i zarządzania międzynarodowego, w latach 1984–1987 i 1989–1991 szef kontraktu konsultingowego w Libii, 1999–2000 dyrektor ds. inwestycji i administracji w Raiffeisen Banku, 2000–2001 dyrektor Oddziału BLB BICK Monachium w Polsce, od 2001 do 2012 dyrektor rozwoju francuskiej Grupy Konsultingowej EGIS w Polsce i na Ukrainie. Od roku 2002 jest prezesem zarządu Centrum Naukowego Przedsiębiorczości Intelektualnej w Warszawie.

Autor licznych książek oraz publikacji z zakresu zarządzania projektami, polityki regionalnej i strukturalnej Unii Europejskiej, procesów integracyjnych UE, zarządzania międzynarodowego, polityki zagranicznej RP oraz procesów globalizacyjnych na świecie.

W 2007 roku obronił doktorat w Instytucie Politologii na Wydziale Nauk Społecznych Uniwersytetu Gdańskiego pod kierunkiem prof. zw. dr hab. Marka J. Malinowskiego w Gdańsku.

Od 2012 roku adiunkt na Akademii Humanistyczno-Ekonomicznej w Łodzi, w roku 2016 prodziekan kierunku politologia. Wykłada na anglojęzycznych studiach międzynarodowych w programie ERASMUS+ oraz na kierunku Political Science w zakresie: History of political institutions, Methodology of political research, History of Diplomacy or Diplomatic and Consular Law, Anthropology of Culture or Political Anthropology as well in scope of geopolitics, conflicts and international negotiations, international organizations, introduction to state and law and international relations theory  w Sumy State University w Ukrainie oraz w Fatih University w Stambule. Prowadził wykłady w Polsce m.in. w Akademii Leona Koźmińskiego, Wyższej Szkole Handlu i Prawa im. R. Łazarskiego, SGH, Wyższej Szkole Infrastruktury i Zarządzania oraz Wyższej Szkole Ekologii i Zarządzania w Warszawie.

dr Robert Krzemień
dr Robert Krzemień

Dr nauk humanistycznych, absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego i Akademii Ekonomicznej we Wrocławiu (obecnie: Uniwersytet Ekonomiczny); całe życie naukowe związany ze szkolnictwem wyższym.

Zainteresowania naukowe skupiają się wokół zagadnień związanych z problemami rozwoju społeczno-gospodarczego: w przeszłości (historia społeczno-gospodarcza) i współcześnie (polityka społeczno-gospodarcza), a także bezpieczeństwa społeczno-gospodarczego (w tym kwestiami bezpieczeństwa energetycznego). W pracy dydaktycznej zajmuje się także kwestiami podstaw społeczno-ekonomicznych i polityczno-ustrojowych funkcjonowania państwa (w przeszłości i współcześnie).

W AHE w Łodzi związany z kierunkiem politologia, a także z kierunkiem bezpieczeństwo wewnętrzne (w Filii AHE w Sieradzu). Wiedzą i umiejętnościami stara się dzielić ze swoimi studentami, zarówno na kursach ogólnowydziałowych, jak i na zajęciach specjalizacyjnych.
 

dr Łukasz Zaorski-Sikora
dr Łukasz Zaorski-Sikora

Filozof, adiunkt w grupie pracowników badawczo-dydaktycznych na Wydziale Organizacji i Zarządzania Politechniki Łódzkiej w Instytucie Marketingu i Zrównoważonego Rozwoju. Sympatyk i praktyk e-learningu. Szkoleniowiec -  specjalizujący się w zakresie metody projektów. Zajmuje się etyką, społeczną odpowiedzialnością biznesu oraz zrównoważonym rozwojem. Autor książek: Etyka, Etyka w biznesie, Aksjologia życia publicznego, Wprowadzenie do filozofii, Podmiot, osoba, tożsamość. Przekonany o potrzebie filozofii, pojmowanej nie tylko jako dyscyplina akademicka, ale przede wszystkim jako sposób rozumienia i komunikowania się w obrębie otaczającego nas świata. Uczestnik konferencji na szczeblu krajowym i międzynarodowym oraz interdyscyplinarnych projektów międzynarodowych.

W 2020 r. otrzymał Srebrny Medal Za Długoletnią Służbę przyznany postanowieniem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, na wniosek Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego za wzorowe, wyjątkowo sumienne wykonywanie obowiązków wynikających z pracy zawodowej w służbie Państwa.

 

dr Łukasz Zwoliński
dr Łukasz Zwoliński

Wykształcenie:
doktor nauk ekonomicznych w dyscyplinie nauk o zarządzaniu, stopień naukowy nadany przez Radę Wydziału Organizacji i Zarządzania Politechniki Łódzkiej.  Absolwent Politechniki Łódzkiej (studia magisterskie,  kierunek:  zarządzanie i marketing) i Uniwersytetu Łódzkiego (studia  licencjackie, kierunek:  socjologia). Absolwent studiów podyplomowych: zarządzanie i systemy zarządzania jakością oraz przygotowanie pedagogiczne  - studia kwalifikacyjne. Dyplomowany menedżer jakości.

Stanowisko uczelniane:
adiunkt, pracownik dydaktyczny Filii AHE w Sieradzu, Wydziału Ekonomii i Zarządzania Akademii Humanistyczno-Ekonomicznej w Łodzi.

Działalność naukowa:
autor monografii naukowej pt. ,,Zarządzanie kryzysowe a logistyka. Ujęcie praktyczne’’ Wydawnictwo AHE, Łódź 2020 oraz  autor i współautor publikacji naukowych  z zakresu  zarządzania i logistyki.

Członkostwo w towarzystwach naukowych:
członek Karpackiego Towarzystwa Naukowego i Oświatowego

Dydaktyka:
dr Łukasz Zwoliński prowadzi zajęcia  na  kierunkach:  bezpieczeństwo wewnętrzne, ekonomia, zarządzanie oraz pedagogika i politologia  m.in. z obszaru zarządzania kryzysowego, podstaw organizacji i zarządzania, gospodarki regionalnej, metodyki zarządzania kompetencjami, metodyki
i promocji zdrowia, bezpieczeństwa procesów transportowych.

Pełnione funkcje w strukturze Filii AHE w Sieradzu:

  • opiekun Rady Samorządu Studentów
  • koordynator Samorządowego Koła Naukowego
  • koordynator – konsultant Zespołu Konsultantów Kariery
  • członek zespołu ds. jakości kształcenia kierunku bezpieczeństwo wewnętrzne
  • członek zespołu Polskiego Uniwersytetu Wirtualnego

Zainteresowania naukowe:
bezpieczeństwo wewnętrzne,  logistyka, logistyka w bezpieczeństwie, inżynieria bezpieczeństwa systemów logistycznych, zarządzanie kryzysowe, zarządzanie jakością, organizacja i zarządzanie, zarządzanie produkcją, filozofia zarządzania, podejście procesowe w zarządzaniu, procesy społeczne.


e-mail: lzwolinski@ahe.lodz.pl

mgr Andrzej Maciejewski
Andrzej Maciejewski

Trener, coach i mentor, ekspert w dziedzinie przywództwa i rozwoju osobistego. Dyrektor wykonawczym The John Maxwell Team, międzynarodowej organizacji skupiającej trenerów przywództwa, coachów i mówców. Jako certyfikowany trener, mówca i coach The John Maxwell Team, jest bezpośrednim uczniem Johna Maxwella oraz facylitatorem procesów rozwojowych.
Jego doświadczenie sprawia, że został wybrany do John Maxwell Team Poland jako członek zespołu kształtującego trenerów przywództwa w Polsce. Specjalizuje się w szkoleniach z zakresu przywództwa, zarządzania zespołem, negocjacji, pracy zespołowej oraz rozwiązywania konfliktów. Posiada pełne wykształcenie magisterskie w pedagogice z doradztwem zawodowym i personalnym.

Jego metody działania opierają się na różnorodnych podejściach, co pozwala uczestnikom szkoleń na natychmiastowe stosowanie zdobytej wiedzy. Pracuje na bazie studiów przypadków uczestników, dostarczając spersonalizowane rozwiązania. Jako absolwent Akademii Humanistyczno-Ekonomicznej w Łodzi, zdobył pierwsze doświadczenia zawodowe jako lider i reprezentant studentów, co zaowocowało jego karierą jako trenera, mówcy i mentora.

mgr Anna Bojanowska-Sosnowska
mgr Anna Bojanowska-Sosnowska

Absolwentka Wydziału Prawa i Administracji oraz Wydziału Ekonomiczno-Socjologicznego Uniwersytetu Łódzkiego. Aktywna uczestniczka międzynarodowych oraz ogólnopolskich konferencji naukowych. Autorka licznych publikacji i raportów z zakresu polityki społecznej, rynku pracy, problemów pokoleń w życiu społecznym i innych. W pracy naukowej zajmuje się problematyką rynku pracy, różnorodności na rynku pracy i aktywizacji zawodowej. Publikuje w czasopismach branżowych oraz popularyzatorskich. Jej komentarze gospodarcze oraz społeczne ukazywały się na pierwszych stronach ogólnopolskich tytułów oraz poczytnych portali. Słuchaczka Uniwersytetu Moskiewskiego oraz Uniwersytetu Linköping w Szwecji.
Odznaczona medalem UNIVERSITAS LODZIENSIS ALUMNO LAUDE DIGNISSIMO Uniwersytetu Łódzkiego. Wiceprezes Obserwatorium Ekonomiczno-Społecznego.

mgr Michał Dahl
mgr Michał Dahl

Magister nauk społecznych w zakresie stosunków międzynarodowych. Dziekan kierunku politologia AHE w Łodzi. Doktorant na Wydziale Nauk o Polityce i Bezpieczeństwie Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, współpracownik Pekińskiego Uniwersytetu Sportowego.

 

Powiększ tekst

Zmniejsz tekst

Wysoki kontrast

Odwrócony kontrast

Resetuj