Wybierz miasto:
Dodane przez jborowska -

W środę 14 maja br. odbyły się akademickie mistrzostwa województwa łódzkiego w lekkoatletyce. Nasza uczelnia wystawiła do współrywalizacji utalentowaną reprezentację w składzie:

• Miłosz Romecki – skok w dal,
  • Mateusz Krzystanek – pchnięcie kulą, rzut dyskiem,
  • Arkadiusz Skrobiński – bieg na 400 m.

Zawody przeprowadzone na stadionie lekkoatletycznym AZS okazały się bardzo udane dla naszych reprezentantów, którzy trzykrotnie tego dnia stawali na podium.
Sportową postawą wykazał się student, działacz sportowy i wiceprezes naszego klubu, Miłosz Romecki.
Pomimo uprawiania innej dyscypliny sportu postanowił spróbować swoich sił w skoku w dal. Na starcie nie było widać braku doświadczenia w tej dyscyplinie. Miłosz nie spalił żadnej z czterech prób turniejowych, a z wynikiem nieco poniżej 4,5 m został sklasyfikowany na 11 miejscu.
Znacznie lepiej w swojej konkurencji – biegu na 400 m – poradził sobie Arkadiusz Skrobiński z czasem 53,18 s dobiegł na metę jako drugi ze stratą niecałe pół sekundy do miejsca pierwszego.
Praktycznie natychmiast po zakończonym biegu stanął na podium, a na jego szyi zawisł srebrny krążek.
Jeszcze lepiej poradził sobie startujący po przerwie od lekkoatletyki student pierwszego roku Mateusz Krzystanek. Najpierw posłał kulę ważącą 7,26 kg na odległość 12,19 m. Następnie, chwilę później, rzucał dyskiem, a w najlepszej z czterech prób posłał dysk na odległość 33,41 m.
Powyższe wyniki przyniosły mu drugie miejsce w obu konkurencjach.
Tym samym Mateusz został multimedalistą tegorocznej edycji AMWŁ i do brązowego medalu z rzutu piłką lekarską oraz brązowego medalu z dwuboju siłowego dołożył dwa srebra z lekkoatletyki.