Wybierz miasto:
prof. zw. Rudolf Dupkala

Profil na portalu "Nauka polska"

adw. dr Piotr Bogacki
adw. dr Piotr Bogacki

Dziekan kierunku Bezpieczeństwo wewnętrzne. Dyrektor Zespołu ds. Przestępczości wobec Dzieci w Biurze Rzecznika Praw Dziecka, doktor nauk prawnych, adwokat Okręgowej Rady Adwokackiej w Częstochowie. W swojej karierze zawodowej odbył ponad 30 szkoleń związanych z pracą asystenta sędziego i sędziego pionu karnego oraz cywilnego organizowanych przez Ministerstwo Sprawiedliwości oraz Krajową Szkołę Sądownictwa i Prokuratury w Krakowie.

Jego specjalnością jest prawo karne, skarbowe, kryminologia, wiktymologia, prawo rodzinne i opiekuńcze. Zainteresowania badawcze adw. dr. Piotra Bogackiego obejmują także szeroko pojęte bezpieczeństwo wewnętrzne państwa. Ukończył również szkolenia z zakresu psychologicznych aspektów kontaktów interpersonalnych, mediacji, aktywnych metod nauczania oraz uczenia metodą projektów.

W latach 2021-2022 był członkiem zespołu do spraw przeciwdziałania przestępczości przeciwko wolności seksualnej i obyczajności na szkodę osób małoletnich, powołanego Zarządzeniem Ministra Sprawiedliwości z dnia 29 września 2021 r.

Szczegóły

dr Danuta Kitowska
dr Dorota Makowiecka

Opis w przygotowaniu

dr Katarzyna Brzychcy

Opis w przygotowaniu

dr Maciej Kudła

Opis w przygotowaniu

dr Małgorzata Burzyńska
dr Małgorzata Burzyńska

Funkcję Dziekana pełni dr Małgorzata Burzyńska, osoba, która łączy przygotowanie naukowe z doświadczeniami zdobytymi w różnych instytucjach. Jej zainteresowania oscylują wokół neuronauk, rozwoju osobistego, psychologii oraz nowoczesnych metod nauczania i aktywizowania studentów. Podczas zajęć wykorzystuje gry diagnostyczno-symulacyjne, pracę na zasobach, techniki coachingwe oraz karty dialogowe i metoforyczne, ponieważ uważa, że działanie i doświadczanie w przyjaznej atmosferze najlepiej wpływają na efektywność uczenia się.

Dziekan Filii
dr Małgorzata Burzyńska
e-mail: mburzynska@ahe.lodz.pl

 

 

dr Paweł Witek

Opis w przygotowaniu

dr Robert Sarnecki

Opis w przygotowaniu

dr Wojciech Strzelecki
dr Wojciech Strzelecki

Dr nauk o zdrowiu, psycholog, muzykoterapeuta, czynny muzyk.
Wykładowca w Katedrze i Zakładzie Psychologii Klinicznej na Wydziale Nauk o Zdrowiu Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu oraz adiunkt na Wydziale Zamiejscowym w Trzciance Akademii Humanistyczno-Ekonomicznej w Łodzi.
Autor ponad 170 publikacji, głównie z zakresu muzykoterapii o wartości 1136,5 KBN i 7,298 IF, redaktor cyklu wydawniczego „Psychologia w naukach medycznych” oraz współredaktor monografii „Muzykoterapia. Między wglądem a inkluzją” i „Kreatywność w arteterapii”.
Zainteresowania naukowe koncentrują się wokół: muzykoterapii, arteterapii, spektrum autyzmu, psychologii dziecka oraz myśli i dzieła Alberta Schweitzera.
Autor licznych projektów związanych z muzykoterapią oraz ASD takich jak: Mobilne Sceny Muzyczne, Publiczne Sceny Muzyczne, Aktywny senior!, Wsparcie funkcjonowania emocjonalnego osób pracujących z dziećmi z ASD, Wsparcie zdrowia psychicznego rodziców dzieci ze spektrum autyzmu, M-Terapia – innowacyjny zestaw terapeutyczny dla dzieci i młodzieży z niepełnosprawnościami i dysfunkcjami znoszący bariery w edukacji.
Członek zespołu muzycznego Siły Specjalne, którego członkowie to m.in. osoby z niepełnosprawnościami oraz osoby zagrożone wykluczeniem społecznym.
Członek Stowarzyszenia Muzykoterapeutów Polskich, Związku Artystów Wykonawców STOART, Związku Autorów i Kompozytorów Scenicznych ZAiKS, Polskiego Towarzystwa Nauk o Zdrowiu, przewodniczący komisji rewizyjnej w muzykoterapeutycznej Fundacji Nordoff-Robbins Polska, redaktor naczelny Polskiego Pisma Muzykoterapeutycznego oraz v-ce prezes Polskiego Towarzystwa im. Alberta Schweitzera w Poznaniu.
Muzykoterapeuta praktyk – pracuje w trybie indywidualnym, głównie z dziećmi z ASD.
Prowadzi zajęcia m.in. na studiach podyplomowych z zakresu autyzmu dla nauczycieli i terapeutów.
Uczestnik licznych konferencji/warsztatów poświęconych tematyce autyzmu i innych zaburzeń rozwojowych.
Współtwórca strony autyzm.ump.edu.pl  
Czynny muzyk – kontrabasista i basista w zespole Kwartet ProForma. Zespół nagrał 4 płyty w tym dwie we współpracy z wokalistą zespołu Kult – Kazikiem Staszewskim.


 

dr Kamila Lasocińska
dr Kamila Lasocińska

Absolwentka Wydziału Edukacji Wizualnej w Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi, doktor w zakresie pedagogiki, adiunkt na kierunku pedagogika w Akademii Humanistyczno-Ekonomicznej w Łodzi. Prowadzi zajęcia z obszaru pedagogiki i dydaktyki twórczości, edukacji plastycznej, arteterapii, socjologii wychowania, więzi grupowych oraz warsztaty mające na celu aktywizację twórczą dzieci, młodzieży, dorosłych, osób starszych, jak również warsztaty o tematyce biograficznej. Odpowiada za prowadzenie szkoleń z metody projektów dla kadry dydaktycznej AHE. Autorka książki Życie poza schematem – analiza biografii twórców, współautorka książek Autobiografia jako twórcze wyzwanie – scenariusze warsztatów biograficznych oraz Spróbuj inaczej. Scenariusze zajęć rozwijających umiejętności twórcze. Interesuje się problematyką twórczości w aspekcie doświadczeń autobiograficznych człowieka oraz innowacyjnymi metodami kształcenia wspomagającymi wszechstronny rozwój człowieka na różnych etapach życia – także w okresie dorosłości i starości.

mgr inż. Magdalena Makara
mgr inż. Magdalena Makara

Absolwentka Politechniki Łódzkiej, ukończyła także studia podyplomowe z Zaawansowanych aplikacji multimedialnych i ich zastosowania.  Od wielu lat pracuje na stanowiskach wykładowcy akademickiego i nauczyciela przedmiotów zawodowych w Technikum informatycznym. Autorka programów nauczania dla zawodu technik informatyk oraz wielu artykułów i skryptów:
1. M. Makara „Bądź bezpieczny w sieci” – Dzień Bezpiecznego Internetu w Zespole Szkół Techniczno-Informatycznych w Łodzi –Przegląd edukacyjny 2/129 – kwiecień-czerwiec 2023, Łódź
3. M. Makara „Praktyki zawodowe w Hiszpanii uczniów” - KATALOG DOBRYCH PRAKTYK W EDUKACJI, s. 26-37, nr 39/2022, Łódź
4. M. Makara „Nauczyciele doskonalą się w Grenadzie” – Przegląd edukacyjny - pismo nauczycieli 09-12.2021, Łódź
5. Makara M., Systemy informatyczne w zarządzaniu, skrypt, PUW, Łódź 2020.
6. Program nauczania dla zawodu Technik programista, ZST-I w Łodzi, 2020
7. Program nauczania dla zawodu Technik informatyk - INF.03 Tworzenie i administrowanie stronami i aplikacjami internetowymi oraz bazami danych, ZST-I w Łodzi, 2020
8. Makara M., Koludo – Durkiewicz K., Krawczak P.- Program nauczania kwalifikacyjnego kursu zawodowego w zakresie kwalifikacji E.14. Tworzenie aplikacji internetowych i baz danych oraz administrowanie bazami, wyodrębnionej w zawodach: 351203 Technik informatyk, Łódź 2017
9. Makara M., Podstawy przetwarzania tekstu, skrypt, PUW, Łódź 2016.
10. Makara M., Obsługa arkusza kalkulacyjnego, skrypt, PUW,      Łódź 2016.
11. Makara M., Prezentacje multimedialne , skrypt, PUW, Łódź 2016.
12. Makara M., Obsługa Internetu, skrypt, PUW, Łódź 2016.

Jest również szkoleniowcem, liderem, egzaminatorem i ekspertem w wielu projektach edukacyjnych.

Zainteresowania naukowe:

  • Grafika komputerowa i multimedia
  • Projektowanie stron internetowych
  • Zarządzanie projektami


Bierze czynny udział w realizacji projektów międzynarodowych (PO WER i Erasmus + ), ma duże doświadczenie w aplikowaniu wniosków do UE. Brała udział w wielu wyjazdach i szkoleniach realizowanych, ze środków Unii Europejskiej w ramach programu Erasmus+. Prywatnie uwielbia podróże.

 

mgr Agnieszka Zawilska
mgr Agnieszka Zawilska
mgr Anna Borowicz

Opis w przygotowaniu

mgr Daria Kuleń - Sławińska
mgr Daria Kuleń - Sławińska
mgr Hanna Frycz

Opis w przygotowaniu

mgr Izabela Bartol

Opis w przygotowaniu

Powiększ tekst

Zmniejsz tekst

Wysoki kontrast

Odwrócony kontrast

Resetuj