Akademia Humanistyczno-Ekonomiczna w Łodzi stawia na ludzi kreatywnych, innowacyjnych w działaniu, ludzi z pasją. Pozwala na wydobycie potencjału, który zachwyca otoczenie, mobilizuje do aktywnego i twórczego działania. To nasza wizytówka.
Akademia Humanistyczno-Ekonomiczna w Łodzi stawia na ludzi kreatywnych, innowacyjnych w działaniu, ludzi z pasją. Pozwala na wydobycie potencjału, który zachwyca otoczenie, mobilizuje do aktywnego i twórczego działania. To nasza wizytówka.
W 2019 roku rozpocząłem naukę w filii AHE w Trzciance. Dla funkcjonariusza Służby Więziennej była to prosta decyzja o pragmatycznym znaczeniu. Chciałem zdobyć kwalifikacje zawodowe poprzez zwyczajne podniesienie poziomu wykształcenia. Wyższe wykształcenie miało dać szansę na awans zawodowy, ale studia w AHE przyniosły coś więcej. Osiągnąłem poziom rozwoju pozwalający na rozpoznawanie nowych możliwości, których do tej pory nie byłem świadomy. Pozwala mi on odkrywać wewnętrzne zasoby, które wprost zmieniają życie na lepsze. Przyszedłem po dyplom, a zyskałem nową, lepszą wersję siebie. Zdobyłem narzędzia, dzięki którym mogę rozwijać się w sposób nieograniczony, mogę zmieniać świat.
O studiach
Studia w Akademii Humanistyczno-Ekonomicznej Filii w Trzciance na kierunku pedagogika, specjalność terapia pedagogiczna z arteterapią, były prawdziwą przygodą pełną śmiechu i inspiracji! Oprócz nauki dowiedziałam się, że glina nie tylko brudzi, ale i leczy duszę, a kredki mają moc większą niż Harry Potter. Poznałam techniki arteterapii, które nie tylko pomagają innym, ale są też świetnym sposobem na odstresowanie się po sesji.
O wykładowcach
Wspaniali, empatyczni wykładowcy byli prawdziwym skarbem tych studiów. Zawsze gotowi do pomocy, dzielili się swoją wiedzą i doświadczeniem z ogromnym zaangażowaniem. Ich pasja i zrozumienie dla naszych pytań i wątpliwości sprawiały, że nauka była nie tylko efektywna, ale i przyjemna.
Przedsiębiorczyni, współzałożycielka rodzinnej firmy handlowej w branży żywności ogólnospożywczej i prozdrowotnej, która rozwija się od ponad 30 lat. Od roku 2020 dydaktyk AHE w Łodzi – Filia w Trzciance.
O sobie mówi: Od zawsze wiedziałam, że moje życie zawodowe pójdzie na pewno w tych dwóch kierunkach: przedsiębiorczości i nauczania. Mam wielkie szczęście, że mogę realizować się w tych obszarach.
Moje zainteresowania zawodowe koncentrują się na wzmacnianiu poczucia własnej wartości, budowaniu prawidłowych relacji międzyludzkich, doskonaleniu komunikacji oraz integralności osoby pod kątem psychicznym, biologicznym, duchowym. Interesuje mnie człowiek jako jednostka biopsychonoetyczna.
Mój największy sukces w dziedzinie nauki to napisanie dwóch prac dyplomowych, za które dostałam wyróżnienie. Obie prace zgłębiają tematykę poczucia własnej wartości na poziomie rodziny i szkoły. Cieszy mnie ogromnie, że moje prace w całości lub we fragmentach służą innym nauczycielom, dyrektorom placówek oświatowych i ludziom niezwiązanym z oświatą.
W kontaktach ze studentami stawiam na autentyczność, staram się inspirować, zachęcać i wzbudzać pasję do stawania się lepszym człowiekiem. Wielkim wyróżnieniem dla mnie było zgłoszenie mnie przez studentów do wielkiego plebiscytu edukacyjnego „Nauczyciel Akademicki Roku”, zorganizowanego przez „Głos Wielkopolski” w 2021 r., w którym zajęłam piąte miejsce. Jest to dla mnie dowód wielkiego uznania i sympatii.