Adiunkt Akademii Humanistyczno-Ekonomicznej w Łodzi. Doktor nauk prawnych w zakresie prawa karnego Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie. Jest absolwentem Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Łódzkiego, studiów podyplomowych w zakresie zarządzania jednostką organizacyjną w administracji publicznej oraz w tematyce zarządzania kryzysowego. W pracy naukowej koncentruje się na zagadnieniach prawno-karnych, problematyce administracji bezpieczeństwa wewnętrznego, historii organów bezpieczeństwa w Polsce, czemu poświęcone są liczne artykuły i publikacje. Autor monografii „ Policja Państwowa regionu krośnieńskiego okręgu lwowskiego”, współautor monografii „Administracja bezpieczeństwa w powiecie”.
Dr Agnieszka Podgórska, absolwentka studiów licencjackich i magisterskich na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Rzeszowskiego. Stopień doktora nauk społecznych w dyscyplinie nauki o bezpieczeństwie uzyskała na Uniwersytecie Przyrodniczo-Humanistycznym w Siedlcach, na podstawie dysertacji doktorskiej pt. „Działania administracji publicznej w zakresie bezpieczeństwa
i porządku w ruchu drogowym w latach 2008-2018 w Polsce”. Wykładowca Akademii Humanistyczno-Ekonomicznej w Łodzi Filia w Jaśle. Zatrudniona w Komendzie Wojewódzkiej Policji
w Rzeszowie. Zainteresowania naukowe koncentrują się wokół zagadnień związanych z bezpieczeństwem i porządkiem w ruchu drogowym. Autorka (lub współautorka) wielu publikacji naukowych i rozdziałów
w pracach zbiorowych. Czynna uczestniczka ogólnopolskich i międzynarodowych konferencji naukowych poświęconych tematyce bezpieczeństwa drogowego i bezpieczeństwa transportu.
Opis w przygotowaniu
Opis w przygotowaniu
Opis w przygotowaniu
Dr Elżbieta Małecka, absolwentka Prawa na Wydziale Prawa Uniwersytetu Rzeszowskiego w stopniu mgr prawa oraz studiów doktoranckich na kierunku Prawo na Wydziale Prawa, Prawa Kanonicznego i Administracji Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II w Lublinie ukończonych uzyskaniem stopnia doktora nauk prawnych w zakresie prawa, specjalność prawo administracyjne. Praktyk, autorka artykułów z zakresu publicznego prawa gospodarczego.
Doktor nauk społecznych w dyscyplinie pedagogika. Absolwentka Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach. Obecnie specjalista pracy socjalnej i przewodnicząca Zespołu Interdyscyplinarnego ds. przeciwdziałania przemocy w rodzinie. Od 7 lat pełni również funkcję kuratora sądowego społecznego przy Sądzie Rejonowym w Jaśle, Wydział II Karny. Zainteresowania naukowe mieszczą się w szeroko pojętym obszarze pracy socjalnej, pedagogiki społecznej oraz resocjalizacyjnej.
Udział w konferencjach:
1. Konferencja, Rzeszów 26 listopad 2016 r. pt. Modele i metodologia pracy zespołów interdyscyplinarnych na Podkarpaciu. Przemoc – fakty i mity;
2. XI Międzynarodowe Sympozjum Naukowe w Sulejowie nt. Rodzina - jej teraźniejszość i przyszłość; 28 maj 2014 r. – Referat: Oblicza samotnego rodzicielstwa;
3. Konferencja, Kielce 4 czerwca 2013 – pt. Innowacyjne oddziaływania resocjalizacyjne drogowskazem życiowym dla młodzieży nieprzystosowanej społecznie;
4. Konferencja Wartości w rodzinie i społeczeństwie, Kielce 15 maja 2013 r. - Referat: Cenione wartości rodzinne z perspektywy Ośrodka Pomocy Społecznej.
Opis w przygotowaniu
Opis w przygotowaniu
Opis w przygotowaniu
Opis w przygotowaniu
Doktor nauk humanistycznych w zakresie socjologii Wydziału Nauk Historycznych i Społecznych Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie. Jest absolwentką Wydziału Filozofii i Socjologii Uniwersytetu Marii Curie - Skłodowskiej w Lublinie studiów podyplomowych Organizacja Pomocy Społecznej. Pedagod i pielęgniarka. Adiunkt w Akademi Humanistyczno–Ekonomicznej w Łodzi, ponadto w pracy zawodowej związana z pomocą społeczną i osobami niepełnosprawnymi.
Absolwentka studiów licencjackich o specjalizacji pedagogika wczesnoszkolna a następnie magisterskich na kierunku pedagogika o specjalności pedagogika wczesnoszkolna i psychopedagogika specjalna. Studia doktoranckie odbyła na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim Jana Pawła II, gdzie w roku 2014 uzyskała tytuł doktora nauk społecznych w zakresie pedagogiki na podstawie dysertacji doktorskiej pt. „Ideologiczne i społeczno-kulturowe uwarunkowania pracy wychowawczej szkół podstawowych na terenie Stalowej Woli w latach 1945-1989”. Wykładowca Akademii Humanistyczno – Ekonomicznej w Łodzi, Filia w Jaśle oraz Wyższej Szkoły Administracji w Bielsku Białej, Filia w Stalowej Woli, terapeuta zajęciowy na Oddziale Psychiatrii Dziennej Specjalistycznego Szpitala Powiatowego w Stalowej Woli. Absolwentka studiów podyplomowych: „Zarządzanie w oświacie” oraz „Diagnoza i terapia uczniów ze spektrum autyzmu i zespołem Aspergera”. Uczestniczka ogólnopolskich i międzynarodowych konferencji naukowych poświęconych zagadnieniom dotyczącym nauk społecznych, zwłaszcza pedagogiki, autorka tekstów poświęconych problematyce oświatowej, zarówno w ujęciu historycznym jak i współczesnym. Zainteresowania naukowe koncentrują się wokół zagadnień z zakresu pedagogiki specjalnej, terapii pedagogicznej, terapii zajęciowej, psychologii, a także historii szkolnictwa i oświaty ze szczególnym uwzględnieniem aspektu lokalnego.
Publikacje:
- M. Kapuścińska, Szkolnictwo podstawowe na terenie Stalowej Woli, Towarzystwo Naukowe KUL, Lublin 2017 (publikacja ukazała się w serii: Prace z dziejów szkolnictwa i opieki społecznej w Polsce pod red. M. Surdackiego, t. XIX).
Rozdziały w pracach zbiorowych:
- M. Kapuścińska, Kształcenie przyszłych nauczycieli i pedagogów na Wydziale Nauk o Społeczeństwie w Stalowej Woli. Z tradycją w przyszłość, [w:] Wczoraj, dziś i jutro pedagogiki uniwersyteckiej w świetle twórczości Stefana Kunowskiego, red. K. Braun, M. Łobacz, A. Rynio, Wydawnictwo KUL, Lublin 2010.
- M. Kapuścińska, Motywy podejmowania działań wolontariackich wśród młodzieży szkolnej, [w:] Pomoc jako zachowanie prospołeczne. Szanse i możliwości rozwoju trzeciego sektora, red. T. Zbyrad, B. Krempa, Wydawnictwo KUL, Lublin 2012.
- M. Kapuścińska, Znaczenie terapii zajęciowej w rehabilitacji dzieci przewlekle chorych, [w:] Dziecko przewlekle chore i jego rodzina. Metody i formy pomocy, red. ks. A Gretkowski., A. Frąckowiak, B. Wolny, E. Juśko, Z. Kruszewski, Wydawnictwo Naukowe Novum, Płock – Stalowa Wola 2012.
- M. Kapuścińska, Zaangażowanie nauczycieli polonistów w przekazywanie wartości w szkole ponadgimnazjalnej, [w:] Wartości i wartościowanie w edukacji humanistycznej, red. M. Marzec – Jóźwicka, Towarzystwo Naukowe KUL Jana Pawła II, Lublin 2013.
- M. Kapuścińska, Ideowo-wychowawcze założenia systemu oświaty w Polsce w latach 1945 – 1989, [w:] Studia problemowe z historii wychowania na ziemiach polskich w XIX – XX wieku, red. nauk. E. Juśko, J. Kamińska – Kwak, R. Pelczar, Wydawnictwo REGIS, Tarnów – Stalowa Wola – Łapczyca 2015.
- M. Kapuścińska, Ideologiczne uwarunkowania pracy wychowawczej nauczycieli w Polsce Rola nauczyciela w wychowaniu. Wczoraj – dziś – jutro, red. nauk. B. D. Niziołek, Wydawnictwo REGIS, Tarnów – Łapczyca 2016.
- M. Kapuścińska, Portret nauczyciela w świetle założeń polityki oświatowej Polskiej Rzeczypospolitej Ludowej [w:] Edukacja i wychowanie od XIX wieku do współczesności. Wybrane zagadnienia w kontekście badań historycznych i pedagogicznych, red. P. Juśko, Wydawnictwo BIBLOS, Tarnów 2020.
- M. Kapuścińska, Rola rodziny w świetle nauki Jana Pawła II, [w:] Służąc rodzinie i ojczyźnie… Św. Janowi Pawłowi II w 100. Rocznicę urodzin, red. nauk. U. Bejma, M. Iżycki, L. Szot, Caritas Polska, Wydawnictwo „Bernardinum” Sp. z. o.o., Pelplin 2020.
- M. Kapuścińska, Realizacja opiekuńczej funkcji szkoły jako warunek powodzenia procesu dydaktycznego i wychowawczego w XXI wieku, artykuł wysłany i przyjęty do druku (planowany rok wydania 2022).
Adiunkt w Akademii Humanistyczno-Ekonomicznej w Łodzi.
Absolwent Uniwersytetu Pedagogicznego im. KEN w Krakowie oraz Akademii Górniczo-Hutniczej im. St. Staszica w Krakowie. Posiada stopień naukowy doktora a także dorobek naukowy w obszarze nauk o polityce i administracji. Specjalizuje się w zagadnieniach partycypacji społecznej i wykorzystania nowych technologii w administracji samorządowej (e-administracja, smart city) – jest autorem publikacji naukowych dotyczących tych zagadnień w języku polskim i angielskim. Absolwent studiów podyplomowych w zakresie
zarządzania Master of Business Administration.
Poza działalnością naukowo-dydaktyczną posiada kilkunastoletnie doświadczenie zawodowe - w tym zdobyte na stanowiskach kierowniczych - w administracji publicznej oraz w przedsiębiorstwach prywatnych (PR i marketing, zarządzanie projektami, zarządzanie strategiczne). Aktualnie pełni funkcję Zastępcy Burmistrza Miasta Jasła.
Politolog, doktor nauk społecznych w dyscyplinie nauki o polityce i administracji. Autor wielu publikacji naukowych i opracowań. Działalność naukowo-dydaktyczną łączy z ponad 25 letnim doświadczeniem zawodowym w administracji samorządowej i organizacjach pozarządowych. Członek Karpackiego Towarzystwa Naukowego i Oświatowego w Krośnie. Członek Ochotniczej Straży Pożarnej w Odrzykoniu z ponad 30 letnim stażem. Wiceprezes Stowarzyszenia Odrzykoniaków i przewodniczący zespołu redakcyjnego Zeszytów Odrzykońskich.
Doktor nauk ekonomicznych w zakresie ekonomii o specjalności finanse, pracownik naukowy i wykładowca akademicki z dwudziestoletnim doświadczeniem, autor kiludziesięciu publikacji naukowych oraz opracowań eksperckich na rzecz jednostek samorządu terytorialnego i przedsiębiorstw. W służbie samorządowej od 2012 roku, jako zastępca prezydenta miasta Krosna, zajmuje się programowaniem rozwoju miasta, zarządzaniem projektami strategicznymi, pozyskiwaniem funduszy unijnych, rozwojem przedsiębiorczości, zagospodarowaniem przestrzennym oraz zamówieniami publicznymi.
Opis w przygotowaniu
Opis w przygotowaniu
Nauczyciel dyplomowany edukacji wczesnoszkolnej z 35 letnim stażem. Instruktor zespołów teatralnych w Młodzieżowym Domu Kultury. Założyciel i instruktor dziecięcych zespołów teatralnych Wagant i Bim! Bam! Bom! Współzałożyciel i członek Towarzystwa Twórczej Edukacji. Nagrody i odznaczenia: nagroda Ministra Edukacji Narodowej, nagroda Wojewody Krośnieńskiego, Nagroda Podkarpackiego Kuratora Oświaty , medal Komisji, Edukacji Narodowej.
Opis w przygotowaniu
Opis w przygotowaniu
Opis w przygotowaniu
Opis w przygotowaniu
Opis w przygotowaniu
Opis w przygotowaniu
Opis w przygotowaniu
Opis w przygotowaniu
Opis w przygotowaniu
Opis w przygotowaniu
Opis w przygotowaniu
Opis w przygotowaniu
Opis w przygotowaniu
Opis w przygotowaniu