Akademia Humanistyczno-Ekonomiczna w Łodzi stawia na ludzi kreatywnych, innowacyjnych w działaniu, ludzi z pasją. Pozwala na wydobycie potencjału, który zachwyca otoczenie, mobilizuje do aktywnego i twórczego działania. To nasza wizytówka.
Mateusz Michalec
Absolwent kierunku administracja, specjalność administracja samorządowa
Absolwent studiów licencjackich. W trakcie studiów zainteresował się m. in. zagadnieniem partycypacji w samorządzie terytorialnym. Konsekwentnie poszerzał swoją wiedzę z różnych dziedzin. Aktywnie uczestniczył zarówno w życiu Filii jak i realizował swoje pasje poprzez czynny udział w ogólnopolskich konferencjach naukowych. Będąc Członkiem Zarządu angażował się w działalność Koła Naukowego AD REM oraz w działalność Rady Studentów.
Prywatnie lubi podróże i ceni sobie kontakt z drugim człowiekiem. Stara się pomagać innym, dlatego od dłuższego czasu jako Honorowy Dawca Krwi systematycznie wspiera Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa.
Jak sam mówi "Sukcesy zawodowe, które do tej pory odniosłem to efekt mojej współpracy z osobami tworzącymi Filię w Jaśle, a są to ludzie z pasją potrafiący "zarażać" swoimi zainteresowaniami. Zdobyta wiedza i realizacja profilu praktycznego okazały się być dla mnie kluczem do sukcesu. Osiągnięcia stanowią jeszcze większą motywację, dlatego nie poprzestaję na licencjacie, mam zamiar rozpocząć studia magisterskie. Obroniony tytuł i możliwość współpracy z AHE uważam za powód do dumy i wdzięczności, a bycie Ambasadorem Uczelni to dla mnie zaszczyt"".
Ewa Smolińska
Absolwentka kierunku administracja, specjalność administracja samorządowa
Decyzję o podjęciu studiów w Akademii uważam za bardzo trafną i ważną w moim życiu. Studia przyczyniły się do mojego dalszego, wszechstronnego rozwoju zawodowego. Zdobyłam szeroki zakres wiedzy i umiejętności , które wykorzystuję w mojej działalności zawodowej. Wspaniała atmosfera w Uczelni, właściwy dobór wykładowców, w dużej części praktyków przyczyniła się do tego, że jestem zadowolona z wcześniej podjętej decyzji. Z racji mojej pracy w Regionalnej Telewizji Obiektyw w Krośnie, uzyskaną wiedzę z zakresu administracji samorządowej w pełni, na bieżąco wykorzystuję w codziennych działaniach.
Zdobyta wiedza prawna i biznesowa poszerzyła moje doświadczenia zdobyte wcześniej w wieloletniej pracy w strukturach Zakładu Ubezpieczeń Społecznych i prowadzonej działalności gospodarczej. Uważam że nasza Akademia wszechstronnie przygotowała mnie do dalszego rozwoju zawodowego.
Agnieszka Kobel
Absolwentka kierunku pedagogika, pedagogika opiekuńczo-wychowawcza z elementami pomocy społecznej
Pracuje jako opiekunka w żłobku w Dębicy. Postanowiła rozwinąć skrzydła zrobić coś dla siebie i tak znalazła się na uczelni AHE w Jaśle.
Studia pedagogiczne rozszerzyły moje kwalifikacje do dalszej pracy z dziećmi, sprawiły, że stałam się bardziej otwartą i pewną siebie kobietą. Licencjat to jeszcze nie koniec zamierzam kontynuować moją przygodę z studiami . Na pierwszym roku grupa wybrała mnie na starostę grupy, na drugim roku rada studentów wybrała mnie na przewodniczącą rady studentów. Czuję się zaszczycona, że przez dwa lata mogłam pełnić tę funkcje. Oprócz tego jestem osobą aktywną lubię jazdę rowerem , taniec ale też dobrą książkę . Nie lubię nudy i monotonii lubię jak coś się dzieje.
Aldona Krygowska
Absolwentka pedagogiki
Uwielbia piesze wędrówki, taniec, dobrą książkę. Pracuje jako terapeutka zajęciowa w Prawosławnym Ośrodku Miłosierdzia Diecezji Przemysko-Gorlickiej ELEOS w Gładyszowie. Poszukiwała studiów, które pozwolą jej być lepiej przygotowaną do pracy z podopiecznymi i tak zawędrowała do AHE w Jaśle.
Aktywnie uczestniczy w życiu uczelni. Jak sama mówi: „Wiem także, iż na licencjacie nie poprzestanę. Na zajęciach poszerzyłam swoją wiedzę, zdobyłam nowe umiejętności. Od trzech lat pełnię funkcję starosty roku, byłam też wiceprzewodniczącą Rady Studentów, mam stypendium rektora. Jestem członkiem i skarbnikiem Koła Naukowego Kreatywni Pedagodzy. Brałam udział w ogólnopolskiej konferencji Współczesne wyzwania i dylematy systemu pomocy społecznej w Polsce – ujęcie interdyscyplinarne, występując z referatem na temat: Wsparcie osób z niepełnosprawnością, wykluczonych i zagrożonych marginalizacją”.
Grażyna Bysiewicz
Absolwentka kierunku pedagogika w Filii w Jaśle Akademii Humanistyczno-Ekonomicznej w Łodzi
Kocha góry, taniec, pisze wiersze. Prywatnie od lat wraz z mężem prowadzi rodzinę zastępczą. Zawodowo pracuje w przedszkolu jako nauczyciel i pedagog specjalny. Prężnie działa na rzecz lokalnej społeczności – w tym m.in. jako członek Stowarzyszenia Rozwoju Lokalnego i Pomocy Społecznej „Góra Chełm”, w ramach którego inicjowała i organizowała wiele wydarzeń kierowanych do osób potrzebujących.
Członkini Koła Naukowego „Kreatywnych Pedagogów”. Już w trakcie studiów podejmowała aktywność naukową, występując na ogólnopolskiej konferencji z referatem dotyczącym specjalnych potrzeb edukacyjnych dzieci wychowujących się w pieczy zastępczej czy publikując rozdział w książce na temat adopcji.
Adam Filar
Absolwent kierunku Administracja w Filii AHE w Jaśle
Wieloletni pracownik i pasjonat kolei. Współtwórca kampanii społecznej "Kochamkolej.pl" oraz "Kolej na Jasło". Społeczny doradca ds. kolejowych burmistrzów Gorlic i Biecza a także społeczny pełnomocnik Burmistrza Miasta Jasła ds. kolei.
Ambasador Kampanii "Bezpieczny przejazd”. Organizator "pikników kolejowych" z udziałem dzieci z jasielskich i bieckich szkół podstawowych. Od wielu lat prowadzi edukację dzieci w zakresie bezpieczeństwa oraz historii kolejnictwa, jak również aktywnie promuje turystykę edukacyjną w tym zakresie.