RODZAJ STUDIÓW | FORMA | CZAS TRWANIA |
---|---|---|
|
|
|
Umiejętności
- wykorzystanie zdobytej wiedzy w pracy zawodowej, m.in. poprzez integrowanie wiedzy z różnych działów ekonomii, różnych przedmiotów i kierunków myśli społeczno-ekonomicznej,
- budowanie modeli mikroi makroekonomicznych, modeli ekonometrycznych i modeli statystycznych,
- krytyczna analiza, ocena i interpretacja zjawisk gospodarczych i społecznych, a także obserwacja oraz rozpoznawanie tendencji zmian warunków lokalnych i globalnych na różnych poziomach rozwoju społeczno-gospodarczego.
- rozwijanie umiejętności przydatnych do prowadzenia działalności zawodowej na stanowiskach analitycznych i kierowniczych w organach administracji publicznej, banku centralnym, dużych przedsiębiorstwach oraz w instytucjach i organizacjach zajmujących się badaniami nad gospodarką.
Kompetencje społeczne
- uczciwość w dyskusjach nad problemami społecznymi i gospodarczymi oraz przestrzeganie zasad etyki zawodowej,
- postawa przedsiębiorcza oraz sprawne działanie w warunkach stresu i pod presją czasu,
- świadomość pełnionej roli zawodowej i społecznej,
- odpowiedzialność za działania własne i współpracowników.
- umiejętności osobiste – sprawne zarządzanie sobą i swoją pracą, zdolność do motywowania samego siebie, zorganizowanie zajęć;
- umiejętności interpersonalne – obejmują komunikowanie się z ludźmi, przekonywanie ich do swoich racji, motywowanie, inspirowanie, zarządzanie zespołami.
- inteligencja społeczna i umiejętność rozwiązywania problemów, istotna zwłaszcza w przypadku częstego występowania konfliktów (np. w pracy, w szkole);
- nagradzanie, czyli umiejętność udzielania wzmocnień społecznych, które wpływają na utrzymanie związku, podniesienie atrakcyjności oraz umożliwiają wywieranie większego wpływu na osobę.
Misją kierunku ekonomia jest przekazywanie wiedzy przygotowującej studenta do realizacji zadań w podmiotach gospodarczych, wiedzy, która kreatywne pomysły osadza w realiach gospodarczych. Wiedzy, która pozwala zwiększyć prawdopodobieństwo odniesienia sukcesu na rynku. Wiedzy wykorzystywanej od czasów Arystotelesa w dowolnej formie życia społecznego, a przede wszystkim w sferze gospodarczej, od okresu wymiany barterowej po czasy Marka Zuckerberga.
Naszym celem jest zainspirowanie studentów do nabywania umiejętności wykorzystywania wiedzy ekonomicznej w praktyce gospodarczej i społecznej. Korzyścią kształcenia na kierunku ekonomia dla potencjalnego studenta, poza otrzymaniem standardowego dyplomu ukończenia studiów i związanego z tym tytułu, jest uzyskanie certyfikatu kompetencji kontroli wewnętrznej.