Wybierz miasto:

Akademia Humanistyczno-Ekonomiczna w Łodzi stawia na ludzi kreatywnych, innowacyjnych w działaniu, ludzi z pasją. Pozwala na wydobycie potencjału, który zachwyca otoczenie, mobilizuje do aktywnego i twórczego działania. To nasza wizytówka.


Agnieszka Ochojska

Absolwentka kierunku pedagogika

Absolwentka studiów pedagogicznych I stopnia o specjalności pedagogika zdrowia z dietetyką. Obecnie studentka II roku studiów pedagogicznych o specjalności resocjalizacja.

Zawodowo zajmuje się wspieraniem młodzieży w wejściu na rynek pracy, przeciwdziałaniu wykluczeniu społecznemu młodych ludzi. Ponadto jest pomysłodawczynią oraz organizatorką wielu ogólnomiejskich przedsięwzięć min. Miasteczka Zawodów, Akademii Zawodów, Gry Ulicznej. Autorka i prowadząca seminaria z zakresu autoprezentacji i komunikacji, których odbiorcami są głownie młodzi ludzie. Działaczka charytatywna organizująca kiermasze oraz zbiórki na rzecz osób potrzebujących.

O swoich studiach mówi: "Studia w AHE otworzyły przede mną świat naukowy poprzez możliwość realizacji prac badawczych związanych z rozwojem zawodowym, pracą, ale i oddziaływaniem mediów społecznościowych na społeczeństwo. Ponadto studia umożliwiły mi uczestnictwo oraz organizację konferencji naukowych, jak również publikację artykułów naukowych."

Marcin Ochojski

Absolwent kierunku pedagogika

Licencjat pedagogiki zdrowia z dietetyką, student pedagogiki resocjalizacyjnej Akademii Humanistyczno-Ekonomicznej w Łodzi, przewodniczący studenckiego Koła Naukowego De Jure, aktywnie zaangażowany w działania charytatywne. Autor artykułów skupiających się na problematyce społecznej oraz edukacyjnej młodzieży. Z zawodu analityk i masażysta.

Studia w Akademii Humanistyczno-Ekonomicznej otworzyły przede mną drzwi rozwoju w różnych dziedzinach życia. Nie tylko naukowego czy zawodowego. Na kierunku pedagogiki zdrowia nauczyłem się być lepszym ojcem. Dzięki całej kadrze czułem się zaopiekowany od chwili pierwszego przekroczenia progu uczelni. AHE jest jedną z niewielu uczelni gdzie w dziekanacie student czuje się mile widziany, naprawdę doceniony i wysłuchany.

Karolina Nessing

Absolwentka kierunku pedagogika

Oligofrenopedagog, terapeuta zajęciowy, kurator społeczny w Sądzie Rejonowym w Wodzisławiu Śląskim, wiceprezes Stowarzyszenia „Czyń dobro”, społecznik, założyciel i przewodnicząca Studenckiego Koła Pedagogiki Resocjalizacyjnej De Iure.

O swoich studiach mówi: „Studia w AHE umożliwiły mi przede wszystkim rozwój naukowy, w tym prowadzenie prac badawczych związanych z oddziaływaniem resocjalizacyjnym w różnych obszarach zaburzonego funkcjonowania społecznego oraz możliwość organizacji i uczestnictwa w konferencjach naukowych, jak również publikacji artykułów. Ponadto na uwagę zwraca fakt wysoce wykwalifikowanej kadry dydaktycznej wodzisławskiej Filii AHE, która nie tylko uposażyła mnie w niezbędną wiedzę, ale stanowiła wsparcie mentorskie we wszelkich podejmowanych działaniach naukowych”.

Mateusz Suchan

Absolwent kierunku pedagogika

Aktor, reżyser teatralny, terapeuta zajęciowy, współzałożyciel i prowadzący rybnickiego teatru młodzieżowego „Na Pół”, absolwent Akademii Praktyk Teatralnych „Gardzienice”. Zawodowo ściśle związany z szeroko pojętą sztuką teatralną. Przeprowadził setki warsztatów teatralnych, wokalnych, komunikacyjnych i ruchowych na terenie całego Śląska z grupami w każdym wieku. Wyreżyserował między innymi: Męczeństwo Piotra Oheya S. Mrożka, koncert piosenki aktorskiej i poetyckiej Z Niejednej Półki! Jako aktor grał w Bajkach La Fontaine’a w autorskim opracowaniu, Opowieści Wigilijnej C. Dickensa, Alicji w Krainie Czarów i innych.

Joanna Brzózka

Absolwentka kierunku pedagogika, specjalność: pedagogika zdrowia z dietetyką

Jestem optymistką i marzycielką. W życiu kieruję się maksymą "nic nie muszę, wszystko mogę", dlatego ciągle sprawdzam swoje możliwości oraz odkrywam i rozwijam umiejętności. Mam w sobie pierwiastek odwagi i szaleństwa, dlatego wystartowałam w wyborach samorządowych w 2018 roku i uzyskałam mandat radnej miasta Rybnika oraz założyłam działalność gospodarczą w 2020 roku w czasie całkowitego lockdownu.

Biorę czynny udział w życiu społecznym i kulturalnym miasta oraz regionu. Od 19 lat śpiewam w Rybnickim Chórze Kameralnym „Autograph”, który nadał mojemu życiu zupełnie inny wymiar, otworzył i uwrażliwił na piękno sztuki muzycznej.

Oprócz prowadzenia własnego biznesu, jakim jest pracownia florystyczna, w kręgu moich zainteresowań jest też praca socjalna oraz problemy osób wykluczonych społecznie, zwłaszcza tych, którzy dotknięci są kryzysem bezdomności. Organizuję dla nich ciepłe posiłki, pomagam w przygotowywaniu namiastki świąt w ogrzewalni dla bezdomnych. Bliski jest mi również Ośrodek Interwencji Kryzysowej w Rybniku, gdzie w Przytulisku przebywają samotne kobiety i kobiety z dziećmi, które nic ze sobą nie mają, gdy pojawiają się w drzwiach ośrodka, dlatego od dwóch lat organizuję dla nich zbiórkę artykułów higienicznych. Uczelnia wspierała i aktywnie włączyła się do zbiórek dla Ośrodka Interwencji Kryzysowej i Psychoterapii oraz Przytuliska dla kobiet i kobiet z dziećmi w Rybniku i mam nadzieję, że ta współpraca będzie trwała.

Powiększ tekst

Zmniejsz tekst

Wysoki kontrast

Odwrócony kontrast

Resetuj